HTML

Válogatás nélkül

Gondolataim, melyek sohasem lehettek és lehetnek csak az enyémek, mert valakitől kaptam őket, s valakinek vissza kell adni...

Friss topikok

Linkblog

Archívum

Kvantumpszihológia és Pszi-Póker

2010.04.08. 15:29 timprice83


Mindenkinek ajánlom figyelmébe dr. Héjjas István Ezoterikus fizika c. könyvét, mely egy újabb átütő mű a spirituális és tudományos világnézet találkozásáról szóló könyvek között. Bár nincsenek benne képletek, és még így sem minden tiszta is világos (maga a mű is rámutat, hogy soha nem is lesz minden tiszta és világos), pár dolgot eszembe juttatott.

A Póker elég gyorsan fejlődik. A véletlen szerű játékmód, a "várok a lapokra" eljutott egy komoly matematikai és pszihológiai értelmezésig, amelynek egyik iránya az esélyek meghatározása a banki eséllyel szemben, a másik a pozíciók megjátszásának helyes módja. A matematikai vonallal nagyon nem akarok foglalkozni, legalábbis most, de hozzáteszem, a a fogadási matematika alapján az életben is több helyes döntést hozhatunk. 

Példa: nem veszünk BKV-bérletet, mert egy fogadásnak tekintjük. Észrevehető, hogy az ellenőrbe való belefutásnak az esélye sokkal kisebb, mint a jegymegvétel esélye, amennyiben betartjuk a szabályokat, hiszen ilyenkor minden esetben veszünk jegyet. Én három-négy havonta futok bele ellenőrbe. Igaz, ez 12.000-be kerül (most), de ha az év végén összesítjük a mínuszt, akkor láthatjuk, hogy az összeg 36 és 48.000 Ft közé esik. Ha 10.000-es bérlettel számolunk havonta, az ennek majdnem a háromszorosa. Durva. Most, ha erre rájössz, nyílván nem fogsz jegyet venni, hacsak a te életedben nem jön több ellenőr...

Lehet, hogy valakinek a pókerben többet jön az ellenőr. Többször mákolják le. És itt kezdődik a pszi-játék. Mert mi van, ha neked van kedvenc lapod. Vagy ellenség-lapod. Vagy akármi.

Akkor már megint ott tartunk, ahol a kör bezárul, eggyel magasabb szinten mert: 1. Kezdő vagyok, rakom a pénzt, ahogy esik úgy puffan. 2. Kiszámolok mindent, játszom a pozíciót, meg az esélyeket. 3. Mindennel tisztában vagyok, mindenkit uralok, bármilyen lappal elindulok, vagy dobnak a többiek, vagy jön a lapom - varázslatos, hatalomízű érzés. Biztos többen ismerik.

Mi ez? Széria? Vagy a tudat befolyásolja a lapjárást? Vagy puszta együtt rezgés?  

Ha már Héjjas István könyvével kezdtem, nézzünk meg egy idézetet:

"... Számitógépek segítségével véletlen számokat generáltak és a kísérleti személyeknek tippelniük kellett, hogy a következő szám páros lesz vagy páratlan. A kísérletet egyetemistákkal végeztették és regisztrálták a több tízezer tippet és annak eredményét, valamint a tippelés idıpontját és a tippelı személyt. Az első eredmény negatívnak mutatkozott, mivel a tippek kb. 50%-a volt helyes és 50%-a téves. Mivel ez megfelel a varható matematikai gyakoriságnak, nem tekinthető meglepőnek.
Ami azonban ezután következett, az több mint meglepő. A kísérleti személyekkel kitöltettek egy-egy kérdıívet, amelyen az a kérdés is szerepelt, hogy az illető hisz-e abban, hogy pszichikus elvárással befolyásolni lehet a számítógép mőködését. A válaszok itt is nagyjából 50-50% arányban oszlottak meg. Ezután szétválogatták a „hívők" és „hitetlenek" tippjeit. Az az eredmény adódott, hogy a „hívők" tippjei kb. 56%-ban, míg a „hitetlenek" tippjei kb. 44%-ban bizonyultak helyesnek, s ez adta ki az összesített 50-50%
eredményt..."
 

Nos, egy olyan véletlen-generátort, (beszéljünk egy teljes leosztásról), amelyben 3-11 megfigyelő is részt vesz, gondolom a kvantum-elmélet korántsem nevezné korrekt véletlen-generátornak.

És ez felborítja a lapok várható nyereségének csupán matematikai alapjait melynek fő iránya egyes lapok nyerési esélye és a banki esélyek összehasonlítása. Ezeket egyébként nagyon egzakt módon lehet vizsgálni. Ha valaki gyengébb lapokkal indul, hosszútávon veszíteni fog... "Ez nem kérdéses:" - mondaná Sklansky. "Kivéve ezt a mákológépet" - mondja a profi.

Felmerül a kérdés: mekkora felületen kenődnek szét ezek az ún. esélyek? Ugyanis, ha 100 pókeres életében mindig hétszer nyer a 70%-os lap, akkor nincs min vitázni. De ha a pókerjátékosok 30%-a mindig nyer a 30%-os lappal, a játékosok másik 70% pedig mindig veszít, attól még a lap nyerési esélyei stimmelnek. Pedig ez két nagyon különböző eset. Ha én életemben egyszer voltam kaszinóban és az 100.000 plusz, attól még a kaszinók nyerési esélye ugyanaz maradt.

De vissza a pókerhez. Rengeteg leosztást végignéztem és feltűnt, hogy milyen gyakran érzik be emberek (jómagam is) a leosztás végeredményét, még az előtt, hogy az megtörténne. Persze rengetegszer hallunk olyan bemondásokat viccből egy AA vs 2,4s mutatásnál, hogy "Jön a flössöm", leginkább az nem szokott jönni. Ez azt mutatja, hogy az esélyek működnek, minden a legnagyobb rendben. Elfelejtjük. Aztán jön egy csoda leosztás, amikor a 2,4snek már flopon flösse van. Na ez az a leosztás, amikor az illető nem mond semmit. Csak ül. Koncentrál. És a kasszát úgy adja ki az osztó (jóesetben én), mintha a 2-4 lett volna a favorit már a leosztás elején.

 

Valahol itt kezdődik a Pszi-Poker. 

Tehát ha valaha kijön az államnak nevezett erőszak-intézmény és megkérdezi: nem pókerezünk. Pszi-Pó-zunk:

A Pszi-Pó a  egy olyan játék, amelyet 52 lapos franciakártyával játszanak és arról szól, hogy a játékosok a kezükben lévő két kártyába beleürítik mentális energiáikat, és megpróbálnak logikailag összefüggő lapokat szuggerálni az asztalra a médiumon keresztül (pókerban osztónak híjták).

És korántsem szerencsejáték, mert az a játékos győz, amelyik könnyebben tudja érvényesítni szellemi energiáit, amely aztán kihat, amikor a komplex valószínűségi hullámfüggvény összeomlik, és a lehetséges szuperpozicionált kártyaértéket felváltja a legvalószínűbb, vagyis ami ott van amikor a médium lehelyezte a kártyát. (folyt.)


 


 

 

 

 

1 komment

A bejegyzés trackback címe:

https://valogatasnelkul.blog.hu/api/trackback/id/tr21904764

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

jano84 2010.04.08. 15:38:02

sorry ez egy kicsit off, de talán érdekes:
Találtam, egy olyat ahol blogolással is lehet pénzt, illetve pókertőkét szerezni, most indult el az első magyar Póker Blog Bajnokság.
Oldalt direkt nem írok, akit érdekel, az guglizzon rá!
süti beállítások módosítása